Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

 

Wnętrza mieszkań, ładne mieszkanie

 

 

Pokój w stylu skandynawskim

Styl skandynawski

Jak urządzić wnętrze w stylu skandynawskim?

 

Styl skandynawski bazuje na wykorzystaniu ekologicznych materiałów, jasnych, neutralnych barw oraz zapewnieniu dużej ilości światła we wnętrzach. Jego niesłabnąca popularność wynika z prostoty, minimalizmu i wyjątkowej funkcjonalności urządzonych zgodnie z nim pomieszczeń. Podpowiadamy, jak wprowadzić go do naszego mieszkania.

 


 

 

 

 

 

Światło i przestrzeń

Główną ideą stylu skandynawskiego jest optyczne powiększenie przestrzeni, dlatego rezygnuje się w nim z nadmiernej liczby mebli oraz sięga po odcienie bieli, szarości i beżu. Ważnym elementem jest również zapewnienie maksymalnej ilości światła w pomieszczeniach. Nie ma tu miejsca na ciemne firany oraz grube zasłony, a także inne ozdoby okienne. Ważnym aspektem są również meble. Mają przede wszystkim być praktyczne i pomagać zorganizować wnętrze tak, aby zachować jak najwięcej wolnej przestrzeni.

 

 

 Styl skandynawski

 

Bliskość natury

We wnętrzu urządzonym w stylu skandynawskim również podłoga odgrywa istotną rolę. Nie znajdziemy np. ciężkich, zasłaniających ją dywanów. Warto zatem poświęcić nieco czasu na wybór odpowiednich paneli. Najbardziej pożądane są te w optyce drewna, wpisujące się w klimat bliski naturze. Jeśli zależy nam, aby połączyć estetykę z ekologią, która w przypadku stylu skandynawskiego ma niebagatelne znaczenie, postawmy na biopodłogę PURLINE z kolekcji wineo 1500 wood. Nie zawiera ona plastyfikatorów, rozpuszczalników ani chloru, dzięki czemu jest produktem ekologicznym, a jednocześnie bezpiecznym dla zdrowia. Niebanalne wzornictwo i trzy praktyczne formaty sprawią, że bez trudu znajdziemy produkt wpisujący się w nowoczesną, minimalistyczną estetykę skandynawską.

 

mieszkanie w styku skandynawskim

 

wnętrze w stylu skandynawskimInspiruj się prostotą 

Aranżując wnętrza zgodnie z typowym dla Skandynawów pragmatyzmem, powinniśmy zrezygnować z niepotrzebnych dekoracji, utrzymanych w wyrazistych kolorach. Lepszym rozwiązaniem wydają się być dodatki o minimalistycznym, industrialnym charakterze, np. lampy. Całość ożywią rośliny umieszczone w jasnych doniczkach. Podczas wyboru elementów dekoracyjnych powinniśmy kierować się głównie ich spójnością z całym wnętrzem oraz funkcjonalnością.
Styl skandynawski to naturalność i prostota w najlepszym wydaniu. Sprawdzi się nie tylko we wnętrzach o dużym, ale również ograniczonym metrażu. Do każdego wniesie ład, harmonię i wrażenie lekkości.

 

 

O czym należy pamiętać:

1Prostota to najważniejsza cecha stylu skandynawskiego

2Podłoga to również część aranżacji – dbaj o to, żeby była utrzymana w jasnych, naturalnych tonacjach

3Meble traktuj jako element pomocny w skutecznym zorganizowaniu przestrzeni.


Jeżeli zainteresował Cię artykuł i chcesz go ocenić, lub masz pytania, skontaktuj się z nami.

Zadaj pytanie